Aktualności

Na tym filmie przedstawiono proces czyszczenia i regeneracji cząstek stałych DPF’ów w Mercedes Benz Actros. Szwajcarska maszyna FH3, dzięki swojej precyzyjności pozostawia filtr DPF w idealnym stanie.

Na początek krótko: czym jest takie czyszczenie? Regeneracja filtra polega na czyszczeniu przy pomocy wody o wysokim przepływie wraz z powietrzem o odpowiednim ciśnieniu. Czyszczenie filtrów wymaga ich obracania (w celu przesunięcia popiołów w kanałach). Można również zastosować zawór FFSolution, dzięki któremu obracanie DPF nie jest konieczne.

Ogólnie, można dostarczyć nam zdemontowany filtr, albo przyjechać bezpośrednio do naszego serwisu – oferujemy również montaż i demontaż DPF. Po montażu adapterów oraz zamontowaniu FH Double, badamy przeciwciśnienie. Maszyna FH3 następnie drukuje wynik wykonanego pomiaru.

Suszymy filtry przy pomocy turbiny powietrznej oraz 3-fazowej nagrzewnicy, która usuwa parę wodną oraz wodę z filtrów. Dodatkowo, czas suszenia jest skrócony dzięki absorbowaniu wody. Na ostatnim etapie procesu czyszczenia filtrów, maszyna FH3 drukuje test przeciwciśnienia, w celu porównania wskaźników przed i po czyszczeniu.

W tym wypadku, najpierw zostały zdemontowane filtry DPF w samochodzie ciężarowym, a następnie umieszczone w maszynie czyszczącej FH3, w celu usunięcia nagromadzonych zabrudzeń. Filtry poddano analizie, którą można sprawdzić na późniejszym wydruku z maszyny.

Wykorzystując siłę hydrodynamiki przepływu wody oraz siłę impulsu sprężonego powietrza, filtr cząstek stałych DPF po wyczyszczeniu prezentuje się jak nowy!

Myjemy w obiegu zamkniętym, dzięki czemu nie uwalniamy pyłów i nieprzyjemnych zapachów do atmosfery.

Na nagraniu widać, jak mocne było zabrudzenie filtrów w tym aucie.

Na koniec filtry wyczyszczone i zregenerowane – zachowały swoje pierwotne właściwości.

Podsumowując – więcej informacji na naszym fanpage na Facebooku lub na miejscu, ul. Przemysłowa 8, Sandomierz.

dpf, agro, czyszczenie dpf